Szukaj:  

serwis relacji inwestorskich

 

Firma / Profil spółki

 KILKA SŁÓW O "Bowim" S.A.

Firma Bowim powstała w listopadzie 1995 roku jako spółka cywilna, która w wyniku dynamicznego rozwoju została przekształcona w roku 2001 w spółkę akcyjną. W 2007 roku Spółka przeniosła swoją siedzibę główną z Tarnowskich Gór do Sosnowca, gdzie obecnie znajduje się centrum dystrybucyjno-logistyczne wraz z magazynem centralnym.


Głównym przedmiotem działalności "Bowim" S.A. jest handel wyrobami hutniczymi. Oferujemy szeroki asortyment wyrobów ze stali węglowej, na który składają się produkty polskich producentów stali jak i produkty z importu. Spółki wchodzące w skład Grupy Kapitałowej "Bowim" S.A. wspierają Jednostkę Dominującą w zakresie dystrybucji wyrobów hutniczych oraz produkcji prefabrykatów zbrojeniowych, cięcia wzdłużnego i poprzecznego blach. Ponadto, Grupa świadczy także usługi montażu stali zbrojeniowej na potrzeby budownictwa infrastrukturalnego, przemysłowego oraz mieszkaniowego, organizuje kursy i egzaminy spawania we własnym ośrodku spawalniczym w Sosnowcu.


Struktura organizacyjna Spółki stworzona została z myślą o jak najlepszym zaspokojeniu potrzeb klienta. Centrala firmy znajdująca się w Sosnowcu oraz oddziały i magazyny rozmieszczone na terenie całego kraju tworzą logistyczną sieć dystrybucji, która umożliwia szybką i sprawną dostawę do klienta. Dodatkowo całość wspierana jest przez nowoczesny systemem informatyczny umożliwiający zarządzanie asortymentem oraz bieżącą kontrolę stanów magazynowych, a dobrze wyszkolona kadra gwarantuje wysoką jakość świadczonych usług.

 

 

SIEĆ DYSTRYBUCYJNA

Sieć sprzedaży Grupy "Bowim" S.A. obejmuje:

 

» centrum dystrybucyjno-logistyczne w Sosnowcu wraz z magazynem centralnym,
» centrum serwisowo-magazynowe w Płocku,
» 2 magazyny w Rzeszowie i Jaśle należące do Bowim-Podkarpacie Sp. z o.o.,
» 7 oddziałów handlowych zlokalizowanych w Gdańsku, Kielcach (wraz z magazynem), Poznaniu, Szczecinie (wraz z magazynem), Toruniu, Warszawie i Lublinie,
» magazyn przeładunkowy w Sławkowie.

 

Jednym z nowych przedsięwzięć Grupy w ostatnich latach, w zakresie działalności handlowej, było stworzenie wyspecjalizowanego działu obsługującego branżę paliw płynnych oraz gazu. W tym celu powstał dział handlowy prowadzący sprzedaż rur i armatury wykorzystywanych przy budowie podziemnych rurociągów przesyłowych. Uruchomiono także magazyn zlokalizowany w Sosnowcu wyposażony zarówno w rury przewodowe (czarne oraz izolowane), jak i kształtki.

 

 

PRODUKCJA ZBROJENIA BUDOWLANEGO

We wrześniu 2013 roku Zarząd "Bowim" S.A. podjął decyzję o zawieszeniu działalności zakładu zbrojarskiego należącego do Emitenta, znajdującego się w Sosnowcu. Decyzja ta była podyktowana osłabioną koniunkturą na rynku zbrojenia budowlanego, a co za tym idzie ujemną rentownością zakładu. W związku z powyższym Zarząd podjął decyzję o wygaszeniu działalności zbrojarskiej w ramach "Bowim" S.A. i skupieniu się na pełnym i rentownym wykorzystaniu mocy produkcyjnych znajdujących się w spółce zależnej Betstal Sp. z o.o.


Zbrojarnia spółki Betstal Sp. z o.o., jako jedyna w Polsce i jedna z nielicznych w Europie dysponuje skonfigurowaną linią firmy SCHNELL na bazie robotów załadowczych materiału do przetworzenia. Pozwala to na automatyczny, bez pomyłkowy i wysoce wydajny proces prefabrykacji. Ponadto, Betstal Sp. z o.o. posiada dwie maszyny firmy SCHNELL do produkcji koszy pali wielkośrednicowych w zakresie średnic od fi 300mm do fi 1500mm, w całości lub do 22 m łączone, co pozwala osiągnąć moce produkcyjne w zakresie koszy pali na poziomie 500 t miesięcznie.


Nadzór nad produkcją odbywa się za pomocą specjalnego systemu komputerowego (firmy Lennerts&Partner), który zarządza pracą maszyn zbrojarskich w całym procesie technologicznym, od momentu wprowadzenia do systemu danych z projektu zbrojenia do momentu wysłania gotowych elementów na plac budowy. Na podstawie przeprowadzanej kontroli jakości każdorazowo wystawiana jest, przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia budowlane, deklaracja zgodności na wyprodukowany element zbrojenia, która zgodna jest z wymaganymi normami, projektem i specyfikacją techniczną.


Aktualne moce produkcyjne spółki zależnej Betstal Sp. z o.o. wynoszą ok. 3.500 ton miesięcznie.

 

USŁUGI

Grupa Kapitałowa "Bowim" S.A. świadczy usługi:

» montażu stali zbrojeniowej na potrzeby budownictwa infrastrukturalnego, przemysłowego i mieszkaniowego,
» cięcia poprzecznego, wzdłużnego i przetwarzania stali (dzięki własnemu centrum serwisowemu w Płocku),
» dostaw zakupionych towarów bezpośrednio do odbiorców w oparciu o własną bazę transportową – 5 ciągników siodłowych),
 

 

 

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

W roku 2001 przedsiębiorstwo po raz pierwszy otrzymało tytuł „Gazele Biznesu” – przyznawany przez „Puls Biznesu” najszybciej rozwijającym się firmom w Polsce. Od tego czasu Spółka uzyskała szereg wyróżnień, nagród i laurów, w tym również tytuł „Diamenty Forbesa”. Nowoczesne zarządzanie, zaangażowanie całego zespołu oraz doskonałe wyniki pozwalają co roku zdobywać kolejne statuetki.
"Bowim" S.A. jest członkiem i jednym z założycieli Polskiej Unii Dystrybutorów Stali.

 

 

 

ZAPRASZAMY PAŃSTWA DO WSPÓŁPRACY I KORZYSTANIA Z USŁUG NASZEJ FIRMY.
 

  

 
Kontakt Formularz

 
  
Strona korzysta z plików cookies w celu zapewnienia jej poprawnego działania.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. KLIKNIJ TUTAJ