Szukaj:  

serwis relacji inwestorskich

 

Bowim w mediach / 20.05.2013 puds.pl - Bowim: wyniki w pierwszym kwartale

 

Grupa w pierwszych trzech miesiącach tego roku osiągnęła skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży na poziomie ok. 199 mln zł. Zysk na działalności operacyjnej wyniósł 1,66 mln zł.

 

– Sytuacja na rynku stali nadal nie jest zadawalająca. Problem z popytem wynika z kryzysu finansowego, jak i z niezdrowej konkurencji firm uczestniczących w procesie karuzeli podatkowej. Mam nadzieję, że dzięki wspólnym działaniom PUDS oraz Ministerstwa Gospodarki sytuacja ta w najbliższych miesiącach ulegnie poprawie – mówi Jacek Rożek, wiceprezes Bowimu.


Grupa znajduje się w ścisłej czołówce największych dystrybutorów stali w Polsce. Ponadto firma świadczy usługi w zakresie produkcji prefabrykatów zbrojeniowych oraz serwisu poprzecznego i wzdłużnego wyrobów płaskich. Dodatkowo Bowim prowadzi działalność oświatową tzn. organizuje kursy oraz egzaminy spawania we własnym ośrodku w Sosnowcu.


Grupa Bowim swoją działalność koncentruje głównie na rynku krajowym. Posiada własną sieć dystrybucyjną, w skład, której wchodzi centrum dystrybucyjno-logistyczne w Sosnowcu wraz z magazynem centralnym, centrum serwisowo-magazynowe w Płocku oraz siedem oddziałów handlowych (Gdańsk, Kielce, Lublin, Poznań, Szczecin, Toruń, Warszawa) i cztery magazyny (Jasło, Rzeszów, Sławków, Szczecin).

 

Czytaj cały artykuł

 
 
Kontakt Formularz

 
  
Strona korzysta z plików cookies w celu zapewnienia jej poprawnego działania.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. KLIKNIJ TUTAJ