Szukaj:  

serwis relacji inwestorskich

 

Bowim w mediach / 22.04.2013 puds.pl - Bowim: szukamy partnera

W ciągu ostatnich kilku miesięcy pojawiły się opcje nawiązania strategicznej współpracy, łącznie z zaangażowaniem kapitałowym potencjalnych partnerów – napisały, w opublikowanym wczoraj komunikacie, władze jednego z największych dystrybutorów i przetwórców stali w Polsce.

 

– Analizujemy kilka opcji strategicznych, które trafiły do nas w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Rozważamy w zasadzie dwa kierunki. Pierwszy to nawiązanie strategicznej relacji z silnym międzynarodowym koncernem stalowym, który byłby w stanie zmienić mapę rynku z uwagi na konkurencyjną ofertę produktową. Nie wykluczamy również rozwiązań kapitałowych o ile uda nam się wypracować satysfakcjonujące dla obydwu stron parametry. Drugi zaś to związanie się z partnerem finansowym, który, podobnie jak my, chciałby wykorzystać nadarzające się atrakcyjne opcje do konsolidacji rynku, w czym, jak pokazuje ścieżka naszego dotychczasowego rozwoju, mamy już spore doświadczenie – powiedział Jacek Rożek, wiceprezes i jeden z głównych akcjonariuszy Bowimu. W poszukiwaniu partnera biznesowego władze spółki wspierać będzie firma PAAN CAPITAL.
W wydanym wczoraj komunikacie przedstawiciele Bowimu wyjaśniają, że polski rynek dystrybucji stali jest atrakcyjny dla potencjalnych inwestorów. Już od dłuższego czasu przymierzają się do niego duzi gracze branżowi (producenci i dystrybutorzy). Atutami są wielkość oraz perspektywy rozwoju rynku, jak i położenie geograficzne naszego kraju.


– W ciągu ostatnich lat zbudowaliśmy efektywną strukturę dystrybucyjną, z bazą 2,5 tysiąca aktywnych klientów oraz jedną z najbardziej komplementarnych i szerokich ofert produktowych, z roczną sprzedażą bliską 400 tys. ton. Posiadamy również bazę magazynową z bezpośrednim dostępem do terminalu łączącego szeroki z wąskim torem, co może być wykorzystane w ramach dystrybucji stali pochodzącej od producentów ze Wschodu. Widzimy również potencjał konsolidacyjny na regionalnym rynku i konkretne opcje szybkiego zwiększenia skali dystrybucji do poziomu 1 mln ton rocznie – mówi Jacek Rożek.


Nie jest to pierwsza próba Bowimu związana z poszukiwaniem partnera biznesowego. W 2010 r. spółka bez powodzenia negocjowała połączenie z innym potentatem polskiej branży dystrybucji stali – Konsorcjum Stali.

 

Czytaj cały artykuł

 
 
Kontakt Formularz

 
  
Strona korzysta z plików cookies w celu zapewnienia jej poprawnego działania.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. KLIKNIJ TUTAJ