Szukaj:  

serwis relacji inwestorskich

 

Bowim w mediach / 17.07.2012 puds.pl: Bowim: inwestycja w Passat-Stal

Całkowita wartość przedsięwzięcia to 45,3 mln zł.

 

Grupa Bowim, dystrybutor wyrobów hutniczych, zakończyła rozpoczętą w ubiegłym roku inwestycję w spółce zależnej Passat-Stal, świadczącej usługi cięcia i przetwarzania stali. W ramach projektu, który otrzymał dofinansowanie z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w wysokości 17,7 mln zł, rozbudowany został zakład serwisu wyrobów hutniczych w Płocku oraz wdrożona nowa technologia przetwarzania blach o szerokim zakresie grubości.

 

– Realizowana inwestycja w przejętej przez nas w marcu 2010 roku spółce Passat-Stal wpisuje się w realizacje strategii rozwoju całej Grupy Bowim, zmierzającej do rozwoju serwisu stali. Zakup nowych linii technologicznych oraz budowa kolejnej hali produkcyjno-magazynowej umożliwia nam rozszerzenie wachlarza usług. Pozwala również na zwiększenie mocy produkcyjnych oraz wejście w kolejne segmenty rynku, a także poprawę rentowności całej Grupy. Pierwsze efekty zakończonej inwestycji będą widoczne od IV kwartału bieżącego roku – mówi Jacek Rożek, wiceprezes Bowimu.

 

Do końca sierpnia 2012 r. spółka planuje zakończenie kolejnego etapu inwestycji, który związany jest z wdrażaniem produkcji. Łączne moce wytwórcze nowej linii technologicznej wynoszą od 1,8 tys. do 2,5 tys. ton na miesiąc na jedną zmianę w zależności od produkowanego asortymentu i częstotliwości zmian produkcji.

 

Informacje o firmie
Bowim działa na polskim rynku od 1995 r. Grupa jest jednym z największych dystrybutorów stali w Polsce. W 2011 r. zanotowała 1,1 mld zł przychodów i sprzedała 408 tys. ton stali. Odbiorcami spółki są głównie firmy z takich branż, jak: budownictwo, górnictwo, przemysł maszynowy, gazownictwo, przemysł stoczniowy oraz energetyka.

 

Oryginalny artykuł

 
 
Kontakt Formularz

 
  
Strona korzysta z plików cookies w celu zapewnienia jej poprawnego działania.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. KLIKNIJ TUTAJ