Szukaj:  

serwis relacji inwestorskich

 

Bowim w mediach / 31.08.2012 iwestycje.pl: BOWIM S.A. - wzrost sprzedaży pomimo kryzysu w branży

 Grupa BOWIM będąca czołowym dystrybutorem na rynku wyrobów hutniczych opublikowała wyniki za I półrocze 2012 roku. W omawianym okresie obrachunkowym osiągnęła przychody netto ze sprzedaży na poziomie 562 mln PLN i zysk ze sprzedaży na poziomie 12 mln PLN.

 

Grupa BOWIM w I półroczu 2012 roku osiągnęła przychody netto ze sprzedaży na poziomie 562 mln PLN i były one wyższe o prawie 2 mln PLN w porównaniu z analogicznym okresem 2011 roku. Zysk ze sprzedaży wyniósł 12 mln PLN i był wyższy o 588 tys. PLN, co stanowi wzrost o ponad 5% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.

 

- Mimo ogólnego spowolnienia w branży budowlanej oraz wśród dystrybutorów stali, nasza kondycja finansowa jest dobra. W porównaniu do roku ubiegłego osiągnęliśmy wzrost przychodów, natomiast zysk z działalności operacyjnej ukształtował się na zbliżonym poziomie. W trudnym okresie dla branży utrzymaliśmy rentowność EBIT na poziomie 2%. Odnotowaliśmy jednocześnie znaczną poprawę przepływów pieniężnych z działalności operacyjnej, poprawiliśmy ściągalność należności i zwiększyliśmy tym samym efektywność naszego biznesu - mówi Jacek Rożek, wiceprezes zarządu BOWIM S.A.

 

Wzrost przychodów, pomimo kryzysu w branży budowlanej jest efektem dywersyfikacji produktowej, prowadzonej od początku działalności Spółki. Bowim dostarczając produkty stalowe do wszystkich branż częściowo uniezależnił się od branży budowlanej. Ponadto dzięki prowadzonej polityce zabezpieczeń transakcji w Grupie, nie powstał problem ściągalności należności, co obecnie jest największym problemem sektora budowlanego.

 

W pierwszym półroczu 2012 roku Bowim S.A. wypracował ponad 546 mln PLN jednostkowych przychodów netto ze sprzedaży. W porównaniu z analogicznym półroczem roku ubiegłego były one wyższe o ponad 14 mln PLN natomiast jednostkowy zysk ze sprzedaży brutto wzrósł o 367 tys. PLN (wzrost o 3%) do poziomu 11,3 mln PLN.

 

- W przyszłych kwartałach spodziewamy się utrzymania trudnych tendencji rynkowych. Nie mniej oczekujemy, że zakończona w czerwcu br. inwestycja w spółce zależnej PASSAT-STAL S.A. polegająca na rozbudowie zakładu serwisu stali oraz wdrożeniu nowej technologii przetwarzania blach o szerokim zakresie grubości, przyniesie wymierne efekty w nadchodzących kwartałach - dodaje Jacek Rożek, wiceprezes zarządu BOWIM S.A.

 

Oryginalny artykuł

 
 
Kontakt Formularz

 
  
Strona korzysta z plików cookies w celu zapewnienia jej poprawnego działania.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. KLIKNIJ TUTAJ