Szukaj:  

serwis relacji inwestorskich

 

Bowim w mediach / 21.03.2013 inwestycje.pl - BOWIM S.A. publikuje wyniki za 2012 rok

Grupa BOWIM , będąca czołowym dystrybutorem na rynku wyrobów hutniczych osiągnęła narastająco skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży na poziomie 1 019,9 mln PLN , co stanowi niewielki spadek w stosunku do porównywalnego okresu 2011 roku.

 

EBIT wyniósł 9,4 mln PLN .Rok wcześniej było to odpowiednio 1117,1 mln PLN i EBIT 15,3 mln PLN. Koszty związane z działaniami restrukturyzacyjnymi w spółce Passat-Stal przyczyniły się do obniżenia wyniku na działalności operacyjnej.

 

- Główny wpływ na spadek przychodów miała pogarszająca się koniunktura na rynku stali. Spadek popytu na wyroby stalowe miał również wpływ na uzyskiwane na sprzedaży marże. Jako Zarząd dołożyliśmy wszelkich starań aby pomimo niesprzyjającej koniunktury rynkowej utrzymać jak najwyższy poziom sprzedaży i marż. Chcemy podkreślić, że poważnym problemem dla sektora dystrybucji stali w Polsce jest nieuczciwy handel stalą, wynikający z niepłacenia podatku VAT. Problem dotyczy prętów, ale też przenosi się na inne wyroby stalowe - mówi Jacek Rożek –wiceprezes BOWIM S.A.W 2012 r BOWIM S.A. osiągnął jednostkowe przychody netto ze sprzedaży na poziomie 985,8 mln PLN, co również stanowi niewielki spadek w stosunku do porównywalnego okresu 2011 roku. EBIT wyniósł 8,7 mln PLN. Rok wcześniej było to odpowiednio: 1.085,6 mln PLN i EBIT 16,1 mln PLN.- Rok 2012 był rokiem trudnym dla całej branży, niemiej jednak dążyliśmy do tego aby Spółka funkcjonowała lepiej i efektywniej niż rynek, a nawet w niektórych segmentach działalności poprawiliśmy jej pozycję. Spółka umocniła swoją pozycję w asortymencie rur gazowych m.in. dzięki wygranemu przetargowi na zaopatrzenie Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa . W 2012 roku podjęliśmy również działania, których celem jest poprawa naszej rentowności pomimo niesprzyjającej koniunktury rynkowej. Celem tych działań jest m.in. restrukturyzacja kosztowa, polegająca na optymalizacji wszystkich procesów. Efekty tych działań będą widoczne w 2013 roku-mówi Jacek Rożek – wiceprezes zarządu BOWIM S.A.

 

Czytaj cały artykuł

 
 
Kontakt Formularz

 
  
Strona korzysta z plików cookies w celu zapewnienia jej poprawnego działania.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. KLIKNIJ TUTAJ