Szukaj:  

serwis relacji inwestorskich

 

Bowim w mediach / 16.05.2013 inwestycje.pl - BOWIM S.A podał wyniki za I kw. 2013r.

BOWIM S.A., jeden z czołowych dystrybutorów na rynku wyrobów hutniczych, przedstawił raport zawierający wyniki osiągnięte w I kwartale 2013 roku. Analizowany okres był okresem dostosowywania kosztów bieżącej działalności spółki do obecnej sytuacji na rynku, a w szczególności do spadku zapotrzebowania na wyroby hutnicze.

 

Jednostkowe przychody netto ze sprzedaży Bowim S.A. wyniosły ponad 226 mln PLN, natomiast jednostkowy zysk na działalności operacyjnej Spółki wyniósł około 0,83 mln PLN.

 

Jednocześnie w pierwszym kwartale bieżącego roku Grupa BOWIM osiągnęła skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży na poziomie około 199 mln PLN. Skonsolidowany zysk na działalności operacyjnej Grupy wyniósł 1,66 mln PLN.

 

- Sytuacja na rynku stali nadal nie jest zadowalająca. Problem z popytem wynika z kryzysu finansowego jak i z niezdrowej konkurencji firm uczestniczących w procesie „karuzeli podatkowej”. Mam nadzieję, że dzięki wspólnym działaniom PUDS oraz Ministerstwa Gospodarki sytuacja ta w najbliższych miesiącach ulegnie poprawie – dodaje Jacek Rożek, wiceprezes BOWIM S.A.

 

Czytaj cały artykuł

 
 
Kontakt Formularz

 
  
Strona korzysta z plików cookies w celu zapewnienia jej poprawnego działania.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. KLIKNIJ TUTAJ