Szukaj:  

serwis relacji inwestorskich

 

Bowim w mediach / 16.05.2013 hutnictwo.wnp.pl - Bowim: wciąż straty, ale coraz mniejsze

W pierwszym kwartale tego roku grupa kapitałowa Bowim osiągnęła przychody na poziomie niemal 200 mln PLN, ale wyniki netto był ujemny. Strata sięgająca niemal 1,7 mln PLN jest jednak znacznie niższa niż straty w pierwszym i ostatnim kwartale ubiegłego roku.

 

Przychody skonsolidowane z działalności operacyjnej grupy kapitałowej Bowim wyniosły 199,33 mln PLN. Zysk z działalności operacyjnej wyniósł 1,657 mln PLN, ale wynik netto był ujemny -strata ma wysokość 1,681 mln PLN. Te same wartości dla pierwszego kwartału ubiegłego roku wynosiły odpowiednio 282,218 mln PLN, 3,716 mln PLN i -3,327 mln PLN.

 

W komunikacie podającym wyniki spółka zaznaczyła, że na jej działalność bardzo duży wpływ miała pogarszająca się sytuacja na rynku stali i spowolnienie gospodarcze, które obniżyły wysokość przychodów netto ze sprzedaży o 30 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. - Spadek koniunktury pociągnął za sobą również wzrost konkurencyjności pomiędzy dystrybutorami stali, co wiąże się nie tylko ze spadkiem wolumenu dystrybuowanych wyrobów, ale przede wszystkim ze spadkiem rentowności sprzedaży - napisano w raporcie.

 

Bowim informuje, że w wielu obszarach działalności wprowadziła istotne redukcje kosztowe, co spowodowało, że strata na koniec pierwszego kwartału 2013 jest o 60 proc. mniejsza od straty w ostatnim kwartale ubiegłego roku. Spółka pracuje także nad zmniejszeniem strat powstałych w wyniku różnic kursowych.

 

- Sytuacja na rynku stali nadal nie jest zadowalająca. Problem z popytem wynika z kryzysu finansowego jak i z niezdrowej konkurencji firm uczestniczących w procesie „karuzeli podatkowej”. Mam nadzieję, że dzięki wspólnym działaniom Polskiej Unii Dystrybutorów Stali oraz Ministerstwa Gospodarki sytuacja ta w najbliższych miesiącach ulegnie poprawie - mówi Jacek Rożek, wiceprezes Bowimu.

 

W skład grupy kapitałowej obok Bowimu wchodzą trzy spółki zależne: Passat-Stal, Betstal i Bowim-Podkarpacie.

 

Czytaj cały artykuł

 
 
Kontakt Formularz

 
  
Strona korzysta z plików cookies w celu zapewnienia jej poprawnego działania.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. KLIKNIJ TUTAJ