Szukaj:  

serwis relacji inwestorskich

 

Bowim w mediach / 18.07.2013 hutnictwo.wnp.pl - Bowim pozywa Konsorcjum Stali

Spółka Bowim stara się uniknąć konieczności odkupienia swoich akcji od Konsorcjum Stali w cenie ponad dwukrotnie wyższej od giełdowej. Obecnie chce sądownie unieważnić umowę, która może ją do tego zobowiązać.

 

Bowim poinformował o złożeniu przeciwko Konsorcjum Stali pozwu o stwierdzenie nieważności umowy - Porozumienia Inwestycyjnego zawartego w grudniu 2010 roku. To pozostałość po planowanej i nieukończonej fuzji obu firm. Na mocy tego porozumienia Konsorcjum obejmowało ponad 2 mln akcji Bowimu, co miało być pokryciem wierzytelności tej spółki wobec konsorcjum. Nadszedł czas, w jakim w myśl umowy konsorcjum mogłą żądać i zażądało odkupienia akcji w cenie 8,5 PLN z sztukę, tymczasem na giełdzie są one warte ok. 3,5 PLN. Umowa przewiduje także karę za odstąpienie od wykupu akcji - 25 mln PLN.

 

W komunikacie Bowim stwierdza, że „potencjalne wykonanie zobowiązań wynikających z Porozumienia inwestycyjnego zawartego pomiędzy Emitentem a Konsorcjum Stali w dniu 3 grudnia 2010 r. byłoby nieważne ze względu na sprzeczność z szeregiem bezwzględnie obowiązujących przepisów kodeksu spółek handlowych, a ich ewentualne wykonanie narusza w rażący sposób prawa pozostałych akcjonariuszy Emitenta.”


Konsorcjum Stali nie komentuje proceduralnej batalii dotyczącej unieważnienia umowy.

 

Czytaj cały artykuł

 
 
Kontakt Formularz

 
  
Strona korzysta z plików cookies w celu zapewnienia jej poprawnego działania.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. KLIKNIJ TUTAJ