Szukaj:  

serwis relacji inwestorskich

 

Bowim w mediach / 09.09.2013 hutnictwo.wnp.pl - Bowim na dużych stratach

Zmniejszenia się zapotrzebowania na wyroby hutnicze, brak kluczowych inwestycji infrastrukturalnych oraz trudności z uzyskaniem limitów ubezpieczeniowych na ostrej walce konkurencyjnej to zdaniem Jacka Rożka, wiceprezesa Bowimu powody złych wyników spółki w pierwszym półroczu. Perspektywy na drugie rysują się znacznie lepiej.

 

Pierwsze półrocze grupa kapitałowa Bowim zakończyła z przychodem wielkości 381,182 mln PLN. W ubiegłym roku taki sam okres przyniósł przychody rzędu 562,959 mln PLN. Zysk z działalności operacyjnej także spadł - z 11,133 mln PLN przed rokiem do 0,965 mln PLN obecnie. Licząc netto Bowim poniósł stratę wysokości 2,415 mln PLN, podczas gdy przed rokiem pierwsze półrocze zakończono zyskiem 0,43 mln PLN.

 

Na wyniki grupy mocno wpłynął segment produkcji stali zbrojeniowej, który przyniósł 2,214 mln PLN strat. Przychody ze sprzedaży prefabrykatów zbrojeniowych spadły w porównaniu do pierwszego półroczy ubiegłego roku niemal o połowę. Działalność handlowa dała zysk wysokości 3,964 mln PLN, a pozostała część produkcji i usług dała w sumie ponad 0,5 mln PLN.

 


- Z całą pewnością I półrocze 2013 roku nadal nie było najlepszym okresem dla dystrybutorów stali. Począwszy od zmniejszenia zapotrzebowania na wyroby hutnicze, poprzez brak kluczowych inwestycji infrastrukturalnych, trudności z uzyskaniem limitów ubezpieczeniowych na ostrej walce konkurencyjnej kończąc. Mam nadzieję , że ostatnie sygnały o ożywieniu to nie tylko chwilowe polepszenie nastrojów, a popyt na wyroby hutnicze będzie rosnąć w następnych kwartałach, co spowoduje nie tylko wzrost przychodów i marz osiąganych przez grupę kapitałową Bowim ale również zmianę na bardziej pro-biznesową politykę towarzystw ubezpieczeniowych oraz instytucji finansowych - dodaje Jacek Rożek, wiceprezes Bowim. Jednostkowe przychody netto ze sprzedaży spółki Bowim wyniosły ponad 426 mln PLN.

 

Czytaj cały artykuł

 
 
Kontakt Formularz

 
  
Strona korzysta z plików cookies w celu zapewnienia jej poprawnego działania.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. KLIKNIJ TUTAJ