Szukaj:  

serwis relacji inwestorskich

 

Informacje prasowe / 16.05.2011 Grupa BOWIM wśród 500 największych firm

Sosnowiec, 16 maja 2011r.INFORMACJA PRASOWA

Grupa BOWIM wśród 500 największych firm


Grupa Kapitałowa BOWIM, jeden z liderów na rynku dystrybucji wyrobów hutniczych, po raz kolejny znalazła się w rankingu 500 największych firm w Polsce, przygotowanym przez tygodnik „Polityka”. Z przychodami ze sprzedaży na poziomie 813 mln zł BOWIM, który wkrótce zamierza zadebiutować na GPW, znalazł się na 264 miejscu.

W rankingu branżowym - Przemysł Metalowy, BOWIM znalazł się na 14 pozycji. W zestawieniu regionalnym, spółka znalazła się na 26 miejscu, wśród największych firm działających w województwie śląskim.
Corocznie, tygodnik „Polityka'' w swoim rankingu zestawia przedsiębiorstwa najprężniej działające na polskim rynku, funkcjonujące w różnych branżach, m.in. w finansowej, handlowej, metalowej, motoryzacyjnej i energetycznej. O pozycji w rankingu decydują roczne przychody ze sprzedaży.

Cieszę się, że BOWIM po raz kolejny znalazł się w tym prestiżowym rankingu. Rok 2010 był dla naszej firmy zdecydowanie lepszy niż 2009, w którym dość boleśnie odczuliśmy skutki kryzysu
i spowolnienia gospodarczego. Ten rok zapowiada się jeszcze lepiej. Wracamy także do naszych planów giełdowych, które musieliśmy przełożyć ze względu na kryzys. Chcemy zadebiutować na GPW w ciągu najbliższych kilku miesięcy - powiedział Jacek Rożek – wiceprezes BOWIM S.A.

Plany giełdowe BOWIM S.A.
Prospekt emisyjny BOWIM S.A. został złożony do KNF w marcu br. Planowany termin rozpoczęcia oferty to II kwartał br. Oferta publiczna obejmuje 1,1mln akcji zwykłych na okaziciela serii G. Cena emisyjna akcji zostanie ustalona na podstawie wyników procesu budowy księgi popytu.

Celem strategicznym Grupy BOWIM jest ugruntowanie pozycji jednego z liderów rynku dystrybucji wyrobów hutniczych w Polsce, przy jednoczesnym dążeniu do uzyskiwania wysokich poziomów rentowności sprzedaży netto prowadzonej działalności. Grupa zakłada przeprowadzenie w latach 2011-2014 planu inwestycyjnego, polegającego na rozbudowie sieci logistyczno-dystrybucyjnej, w tym budowie wielopoziomowej sieci dystrybucyjno-magazynowej oraz sieci centrów logistyczno-serwisowych. Firma chce także rozwijać usługi serwisu stali oraz poszerzyć oferowany asortyment.
 
    
Grupa Kapitałowa BOWIM jest jednym z liderów na rynku dystrybucji wyrobów hutniczych. Podstawowym przedmiotem działalności grupy jest sprzedaż wyrobów stalowych w tym blach,
kształtowników, prętów i rur. Dystrybucja produktów odbywa się poprzez własną sieć sprzedaży,
w skład której wchodzi centrum logistyczno – dystrybucyjne w Sosnowcu oraz dziewięć punktów handlowych. Spółka zajmuje się również produkcją prefabrykatów zbrojeniowych oraz cięciem blach. BOWIM oferuje także usługi montażu stali zbrojeniowej na potrzeby budownictwa.
Struktura organizacyjna Grupy Kapitałowej obejmuje podmiot dominujący BOWIM S.A. oraz spółki zależne: BOWIM Podkarpacie Sp. z o.o. w Rzeszowie, Betstal Sp. z o.o. w Gliwicach oraz Passat-Stal S.A. w Białej k/Płocka.
Grupa BOWIM jest laureatem wielu prestiżowych wyróżnień, m.in. uzyskała tytuł „Gazele Biznesu”, nagrody przyznawanej przez „Puls Biznesu” dla najdynamiczniej rozwijających się firm. Firma posiada również tytuł „Diamenty Forbesa”. BOWIM jest członkiem i jednym z założycieli Polskiej Unii Dystrybutorów Stali.

 
 
Kontakt Formularz

 
  
Strona korzysta z plików cookies w celu zapewnienia jej poprawnego działania.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. KLIKNIJ TUTAJ