Szukaj:  

serwis relacji inwestorskich

 

Bowim w mediach / 09.09.2013 finweb.pl - Szesnaście milionów dla Bowimu

16 milionów złotych - oto limit kredytowy, jaki spółce Bowim S.A. udało się otrzymać w Banku Ochrony Środowiska. O podpisaniu odpowiedniej umowy pomiędzy oboma podmiotami dowiedzieć mogliśmy się z komunikatu, jaki władze Bowim opublikowały późnym wieczorem w piątek.

 

W istocie rzeczy chodzi tu o linię wielocelową, która będzie dzielić się następująco: do 12 mln zł będą mogły wynieść kredyty obrotowe (w tym kredyt w rachunku bieżącym), zaś pula kredytów obrotowych i zarazem odnawialnych pod akredytywy ustalona została na 4 mln zł. BOŚ udzielił takiego właśnie limitu na okres 36 miesięcy, przy czym oprocentowanie bazuje na trzymiesięcznej stawce WIBOR.

 

Zabezpieczenie spłaty składa się z trzech części: pierwsza to hipoteka na dwóch nieruchomościach gruntowych (opiewająca w sumie na 24 mln zł); druga to "nieodwołalne pełnomocnictwo do dysponowania rachunkami bankowymi Emitenta prowadzonymi w Banku", trzecią stanowi zastaw rejestrowy na zapasach, wart przynajmniej 17 mln zł. Dochodzi doń cesja praw z polisy ubezpieczeniowej.

 

 

Bowim, jak zapewne pamiętają nasi stali czytelnicy tudzież osoby zainteresowane polską giełdą, zajmuje się prefabrykacją stali zbrojeniowej, sprzedażą hurtową metali oraz transportem. W skład grupy kapitałowej, której firma przewodzi, wchodzą trzy spółki zależne: Bowim-Podkarpacie sp. z o.o., Beststal sp. z o.o. oraz Passat-Stal S.A.

 

W kontekście opisanej wyżej umowy kredytowej warto wspomnieć, że pod koniec czerwca tego roku zobowiązania spółki Bowim (jako jednostki) opiewały na 228,53 mln zł, z czego 90,7 proc. stanowiły długi krótkoterminowe. Jednocześnie zaś kapitał własny wynosił 103,7 mln zł. Z kolei kapitał skonsolidowany nie przekraczał 76,7 mln zł, zaś zobowiązania grupy kapitałowej zbliżały się do 263 mln zł.

 

Skonsolidowany wynik netto Grupy Bowim za pierwsze półrocze to strata w wysokości 2,41 mln zł przy 381 mln zł przychodów operacyjnych. Rok wcześniej w analogicznym okresie notowano 562,6 mln zł wpływów i 430 tys. zł zysku netto.

 

Warto przypomnieć, że spółka Bowim toczy spór z Konsorcjum Stali, który szczegółowo opisaliśmy w lipcu tego roku.

 

Czytaj cały artykuł

 
 
Kontakt Formularz

 
  
Strona korzysta z plików cookies w celu zapewnienia jej poprawnego działania.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. KLIKNIJ TUTAJ