Szukaj:  

serwis relacji inwestorskich

 

Bowim w mediach / 23.01.2012 inwestycje.pl: Bowim zadebiutuje 25 stycznia na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie

W najbliższą środę na GPW zadebiutuje Bowim S.A. – jeden z liderów w branży dystrybucji wyrobów hutniczych. Będzie to drugi debiut na rynku regulowanym w tym roku.

Podstawową działalnością Spółki jest handel wyrobami hutniczymi. Bowim znajduje się w ścisłej czołówce największych dystrybutorów stali w Polsce. Ponadto Emitent świadczy usługi, w zakresie produkcji prefabrykatów zbrojeniowych, serwisu poprzecznego i wzdłużnego wyrobów płaskich. Dodatkowo Bowim prowadzi działalność oświatową tzn. organizuje kursy oraz egzaminy spawania we własnym ośrodku w Sosnowcu.

- Debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych jest ważnym elementem realizacji strategii rozwoju Spółki oraz dalszej ekspansji na rynku polskim jak i zagranicznym – mówi Jacek Rożek, wiceprezes zarządu Bowim S.A. - 17 lat temu marzyliśmy o tym, aby znaleźć się w grupie największych firm handlujących wyrobami stalowymi. Kilka lat temu udało nam się osiągnąć ten cel. Obecnie dokładamy wszelkich starań aby tę pozycję utrzymać i umacniać. Nasz sukces zawdzięczamy głównie bardzo dobrej znajomości rynku stali oraz przemyślanej strategii rozwoju - dodaje Jacek Rożek, wiceprezes zarządu Bowim S.A.

Bowim S.A. swoją działalność koncentruje na rynku krajowym. W 2010 roku przy przychodach rzędu 800 mln zł, jedynie 2% pochodziło ze sprzedaży produktów za granicą. W tym samym okresie zysk netto spółki wynosił ok. 9,7 mln zł, co ukształtowało rentowność kapitałów własnych na poziomie 9,4%. Grupa Bowim posiada własną sieć dystrybucyjną, w skład, której wchodzi centrum dystrybucyjno-logistyczne w Sosnowcu wraz z magazynem centralnym, centrum serwisowo-magazynowe w Płocku oraz 7 oddziałów handlowych (Gdańsk, Kielce, Lublin, Poznań, Szczecin, Toruń, Warszawa) i 6 magazynów (Jasło, Kielce, Rogoźno Wlkp., Rzeszów, Sławków, Szczecin).

- Nie zdecydowaliśmy się na debiut połączony z emisją akcji ze względu na sytuację rynkową. Planujemy ją dopiero wtedy, gdy klimat na rynku ulegnie poprawie - mówi Jacek Rożek, wiceprezes zarządu Bowim S.A.

Bowim S.A.

 
 
Kontakt Formularz

 
  
Strona korzysta z plików cookies w celu zapewnienia jej poprawnego działania.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. KLIKNIJ TUTAJ