Szukaj:  

serwis relacji inwestorskich

 

Informacje prasowe / 19.07.2012 Bowim S.A. - Odstąpienie od oferty

 

BOWIM S.A. – rezygnacja z przeprowadzenia oferty publicznej


BOWIM S.A. jeden z czołowych dystrybutorów na rynku wyrobów hutniczych, podjął decyzję o odstąpieniu od przeprowadzenia oferty publicznej nowych akcji.

 

- Trwająca niezmiennie niekorzystna sytuacja na giełdach światowych, w tym na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, spowodowała iż obecna wycena akcji Grupy Bowim zaproponowana przez rynek jest poniżej naszych oczekiwań. W związku z zaistniałą sytuacją podjęliśmy decyzję o odstąpieniu od przeprowadzania oferty publicznej – mówi Wiceprezes Zarządu, Jacek Rożek.


Spółka Bowim S.A. zadebiutowała 25 stycznia tego roku. Kurs akcji w dniu debiutu wyniósł 10,50 PLN, natomiast w dniu podjęcia decyzji  o odstąpieniu od oferty 7,17 PLN, co stanowi spadek aż o  32%. W tym czasie Spółka otworzyła nowy magazyn w Szczecinie, zakończono również inwestycję w spółce zależnej Passat-Stal, polegającą na rozbudowie zakładu serwisu stali w Płocku oraz na wdrożeniu nowej technologii przetwarzania blach o szerokim zakresie grubości.


O BOWIM


Podstawową działalnością Spółki jest handel wyrobami hutniczymi. BOWIM znajduje się w ścisłej czołówce największych dystrybutorów stali w Polsce. Ponadto Firma świadczy usługi, w zakresie produkcji prefabrykatów zbrojeniowych, serwisu poprzecznego i wzdłużnego wyrobów płaskich. Dodatkowo BOWIM prowadzi działalność oświatową tzn. organizuje kursy oraz egzaminy spawania we własnym ośrodku w Sosnowcu.


Grupa BOWIM swoją działalność koncentruje głównie na rynku krajowym. Posiada własną sieć dystrybucyjną, w skład, której wchodzi centrum dystrybucyjno-logistyczne w Sosnowcu wraz z magazynem centralnym, centrum serwisowo-magazynowe w Płocku oraz 7 oddziałów handlowych (Gdańsk, Kielce, Lublin, Poznań, Szczecin, Toruń, Warszawa) i 5 magazynów (Jasło, Kielce, Rzeszów, Sławków, Szczecin).

 

Kontakt dla mediów:
Justyna Wydłowska-Serwatko
Kierownik Zespołu Marketingu i PR
Tel. +48 661 988 953
j.wydlowska-serwatko@profescapital.pl

 
 
Kontakt Formularz

 
  
Strona korzysta z plików cookies w celu zapewnienia jej poprawnego działania.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. KLIKNIJ TUTAJ