Szukaj:  

serwis relacji inwestorskich

 

Bowim w mediach / 11.01.2012 Wnp.pl: Bowim dostarczy rury dla PGNiG

 10 stycznia Bowim podpisał umowę na dostawę rur dla PGNiG. Wartość kontraktu opiewa na łączną kwotę w wysokości 30,7 mln zł brutto.
Bowim SA zawarł umowę z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem na zaopatrzenie w rury wykorzystywane do otworów wydobywczych. Wartość kontraktu opiewa na łączną kwotę w wysokości 30,7 mln zł brutto, przewidywany termin realizacji kontraktu to lipiec 2012 roku.

Podpisanie umowy z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem umocni naszą pozycję w asortymencie rur gazowych - mówi Jacek Rożek, wiceprezes zarządu Bowim SA.

Jacek Rożek podkreślił, że od 2009 roku zużycie stali wzrasta. Według wstępnych szacunków Hutniczej Izby Przemysłowo-Handlowej w 2011 roku zużycie wyrobów stalowych wzrosło o około 11 proc. w stosunku do 2010 roku.

Kontrakt z PGNiG gwarantuje mocne wejście w nowy, 2012 rok. Jeżeli gospodarka utrzyma tempo rozwoju, zarząd spółki spodziewa się, że bieżący rok będzie lepszy od poprzedniego.

Wzrost zużycia stali jest efektem zaangażowania się spółek w projekty infrastrukturalne. W 2010 Spółka odnotowała przychody na poziomie 804 mln zł, zysk netto zaś ukształtował się w wysokości 8,7 mln zł.

Grupa Kapitałowa Bowim jest jednym z liderów na rynku dystrybucji wyrobów hutniczych.

Podstawowym przedmiotem działalności grupy jest sprzedaż wyrobów stalowych w tym blach, kształtowników, prętów i rur.

Dystrybucja produktów odbywa się poprzez własną sieć sprzedaży, w skład, której wchodzi centrum logistyczno-dystrybucyjne w Sosnowcu oraz dziewięć punktów handlowych. Spółka zajmuje się również produkcją prefabrykatów zbrojeniowych oraz cięciem blach. Bowim oferuje także usługi montażu stali zbrojeniowej na potrzeby budownictwa.

 
 
Kontakt Formularz

 
  
Strona korzysta z plików cookies w celu zapewnienia jej poprawnego działania.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. KLIKNIJ TUTAJ