Szukaj:  

serwis relacji inwestorskich

 

Firma / Grupa kapitałowa

Grupa Kapitałowa "Bowim" obejmuje jednostkę dominującą "Bowim" S.A. w Sosnowcu oraz spółki zależne:


» Bowim-Podkarpacie Sp. z o.o. w Rzeszowie,
» Betstal Sp. z o.o. w Gliwicach,
» Passat-Stal S.A. w Białej, k/Płocka.

 


Przedmiotem działalności Grupy Kapitałowej "Bowim" jest:

» sprzedaż hurtowa metali i rud metali,
» świadczenie usług transportowych,
» prefabrykacja stali zbrojeniowej,
» serwis poprzeczny i wzdłużny wyrobów płaskich.

 

SPÓŁKI GRUPY KAPITAŁOWEJ

 

Bowim-Podkarpacie Sp. z o.o.
ul. Ciepłownicza 8a
35-322 Rzeszów
tel. +48 17 852-73-88
fax. +48 17 852-73-88
www.podkarpacie.bowim.pl


 

Bowim-Podkarpacie Sp. z o.o. to dawny rzeszowski oddział "Bowim" S.A., który w wyniku dynamicznego rozwoju został przekształcony w 2006 roku w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.


Podstawową działalnością Spółki jest sprzedaż wyrobów hutniczych, w tym w szczególności blach, prętów, w tym zbrojeniowych, kształtowników, rur oraz profili. Ponadto Bowim-Podkarpacie Sp. z o.o. oferuje w szerokim zakresie stale węglowe niestopowe i niskostopowe producentów krajowych i zagranicznych.


"Bowim" S.A. posiada w Bowim-Podkarpacie udziały stanowiące 75% kapitału zakładowego i uprawniające do wykonywania praw z 85,7% głosów na zgromadzeniu wspólników Bowim-Podkarpacie S. z o.o.


 

 

Betstal Sp. z o.o.
ul. Mechaników 9
44-109 Gliwice
tel. +48 32 734-55-86
fax. +48 32 734-55-86
www.betstal.bowim.pl

 


 

 

 

Zbrojarnia Betstal Sp. z o.o. w Gliwicach posiada możliwości produkcji elementów wszystkich kształtów w zakresie średnic prętów od 6mm do 40mm. Zakład wyposażony jest w najnowocześniejsze maszyny do produkcji zbrojeń: linię do cięcia prętów, automaty do produkcji strzemion, giętarki. Moce produkcyjne wynoszą od 3000 do 3500 ton na miesiąc. Poza tym Zbrojarnia Betstal Sp. z o.o. posiada dwie maszyny do produkcji koszy pali.


"Bowim" S.A. posiada w Betstal Sp. z o.o. udziały stanowiące 100% kapitału zakładowego i uprawniające do wykonywania praw z 100% głosów na zgromadzeniu wspólników Betstal Sp. z o.o.

 

 

 

Passat-Stal S.A.
ul. Augustynka Kordeckiego 23
09-411 Biała k/Płocka
tel. +48 24 268-72-65, +48 24 367-68-00
fax. +48 24 268-72-62, +48 24 367-68-01
 www.passatstal.pl

 


 

Passat-Stal S.A. jest dynamicznie rozwijającym się dystrybutorem wyrobów stalowych, który poprzez wzrost sprzedaży i rozszerzenie oferty zdecydowanie umacnia swoją pozycję rynkową.


Spółka dostarcza odbiorcom blachę w kręgach, arkuszach, taśmach i profile stalowe świadcząc również usługi cięcia poprzecznego, wzdłużnego i przetwarzania stali oraz usługi profilowania.


Firma funkcjonuje na rynku od 2000 r. konsekwentnie rozwijając profesjonalny park maszynowy oraz zwiększając zakres asortymentu i oferowanych usług. W celu zapewnienia klientom jak największego wyboru towarów spółka skutecznie pozyskuje dostawców nie tylko polskich ale również zagranicznych sprowadzając stal zarówno z krajów azjatyckich jak i europejskich takich jak Niemcy, Belgia czy Estonia.


Zakład Spółki znajduje się w centrum Polski - w miejscowości Stara Biała k/Płocka w bezpośrednim sąsiedztwie PKN ORLEN S.A. i Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Centralne położenie umożliwia obsługę kontrahentów na terenie całego kraju przy sprawnej i szybkiej realizacji dostaw towarów. Spółka eksportuje swoje produkty także na Litwę, Białoruś i Słowację. Do głównych odbiorców towarów należą firmy produkcyjne, budowlane oraz producenci mebli. Odbiorcami usług są Firmy handlowe.


Spółka zatrudnia ponad 50 osób. Wysoko wykwalifikowany zespół pracowników doskonale orientuje się w specyfice rynku lokalnego oraz branży stalowej. Połączenie wiedzy i umiejętności kadry oraz nowoczesnego, informatycznego systemu zarządzania sprzedażą umożliwia osiągnięcie atrakcyjnej ceny towarów i skrócenie do minimum czasu dostaw. Obecnie Passat-Stal S.A. tworzy stalowe centrum, które oferować będzie w znacznej mierze produkty przetworzone. Zakup nowych linii technologicznych oraz budowa kolejnej hali produkcyjno-magazynowej umożliwi spółce rozszerzenie asortymentu, zwiększenie mocy produkcyjnych oraz wejście w kolejne segmenty rynku.


"Bowim" S.A. posiada akcje stanowiące 99,99% kapitału zakładowego i uprawniające do 99,99% głosów na walnym zgromadzeniu Passat-Stal S.A.

 

 

 
Kontakt Formularz

 
  
Strona korzysta z plików cookies w celu zapewnienia jej poprawnego działania.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. KLIKNIJ TUTAJ